BYĆ ALBO NIE BYĆ WARSZAWSKICH PIŁKARZY

Po wielu dniach oczekiwania zapadła decyzja Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, który zarządza organizacją rozgrywek III Ligi w regionie obejmującym kluby z województwa łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. 

Decyzja była długo oczekiwana, gdyż z powodu epidemii rozgrywek nie można było ukończyć. Na decyzję czekały trzy drużyny z Warszawy: Legia II, K.S. Polonia i K.S.Ursus. 

Związek zdecydował o zakończeniu rozgrywek grupy 1. III Ligi, do której to grupy należą warszawskie zespoły. W grupie kolejność zespołów określona została na podstawie wyników po 19. kolejce. W tabeli na tym etapie na pierwszym miejscu znalaz się zespół z Ostródy, na drugim Sokół Aleksandrów Łódzki, a Legia II na trzecim. 

Największe kontrowersje decyzja wywołała wśród działaczy i zawodników Legii II, gdyż szybszym zakończeniem rozgrywek Legia straciła szansę na awans do II Ligi na rzecz Sokoła Ostróda. Na obecnym etapie między drużynami była różnica jednego punktu. Nie został rozegrany mecz między tymi drużynami, który to mecz mógłby diametralnie zmienić zespół awansujący do ligi wyżej. 

- Zarząd na dzień dzisiejszy nie mógł podjąć innej decyzji niż zakończenie rozgrywek III ligi grupy 1, w szczególności ze względu na brak możliwości prawnej rozgrywania meczów III ligi - napisano w oświadczeniu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. 

Podjęto również decyzję o uzupełnienie grupy o zespoły z IV ligi. Do grupy „spadły” także 4 drużyny z II Ligi. W związku z tym, w dalszych rozgrywkach będzie brało udział więcej drużyn niż zwykle. 

Ta ostatnia wiadomość była jednak dobrą wiadomością dla dwóch pozostałych warszawskich drużyn: Polonii i Ursusa. Dzięki temu, że podjęto decyzję o rezygnacji ze spadków, obydwa zespoły zostały w III Lidze. A nie wiadomo jak mógłby się zakończyć ich pobyt w lidze, gdyby ukończono rozgrywki zgodnie z planem, czy udałoby się im odrobić straty, czy musiałyby pogodzić ze spadkiem.

Tomasz Chodorski

18 maja 2020 roku
.
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Liczba odwiedzin: 140602