MUSICAL O MUSICALU METRO

Na „musical o musicalu Metro” artyści Komuny Warszawa zapraszają na ulicę Emilii Plater. Będzie to wydarzenie z tzw. serialu trailerów “Teren wspólny”. Wydarzenie będzie miało miejsce jutro, tj. 22 maja, w galerii plenerowej przy ul. Emilii Plater 31. Rozpoczęcie wydarzenia będzie miało miejsce o godzinie 19.00 i jak zapowiadają organizatorzy potrwa ok. 1,5 godziny, 

Prezentacja inspirowana jest legendarnym już musicalem "Metro" Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy. Musical wystawiany od trzydziestu lat, obecnie na scenie Studio Buffo, opowiada o niezależności i dążeniu do swoich ideałów grupy młodych ludzi, którzy na przekór oczywistości postanawiają zamiast na Brodwayu wystawić przedstawienie w metrze. 

Całością wydarzenia pokierują Robert Wasiewicz i Marcin Miętus, którzy reprezentując mniejszość homoseksualną spróbują stworzyć przestrzeń do rozmowy o dyskryminacji grup nie pasujących do obowiązującego nurtu społecznego. 
- Musical jest podwójnie kodowany, zarówno dla młodszej jak i starszej widowni, piosenka o konsekwencjach użycia słowa „pedał” przyda się każdemu - mówią twórcy wydarzenia. 
Zaprezentowane zostaną też instalacje takich artystów jak Natasza Gerlach, Piotr Urbaniec oraz Marta Jalowska. 

Komuna Warszawa jest jednym z najciekawszych, niezależnych i awangardowych teatrów w Polsce. W swoich eksperymentalnych przedstawieniach teatr ten sięga po takie środki wyrazu, jak performance czy wideoinstalacja. Jego spektakle były prezentowanie m.in. w Berlinie, Moskwie i Nowym Jorku. 

Tegoroczny program Komuny Warszawa realizowany jest pod hasłem: Teren wspólny. Ze względu na panującą epidemię, jego integralną częścią stały się trailery publikowane w internecie, a będące zapowiedzią tego, co, jak mają nadzieję artyści, uda się zrealizować w normalnej formie jesienią bieżącego roku. 

Co tak na prawdę się wydarzy powinniśmy zobaczyć sami, gdyż po grupie Komuna Warszawa możemy spodziewać się wszystkiego.

Magdalena Kuc

21 maja 2020 roku
Fot. KomunaWarszawa
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 727206