KWOLEK ZOSTAJE W VERVIE WARSZAWA

Na kolejny sezon w warszawskiej drużynie Verva Warszawa Orlen Paliwa zostaje Bartosz Kwolek.  

Zawodnik ma 23 lata i gra na pozycji przyjmującego. Swoją karierę w lidze zaczynał od gry w Jastrzębskim Węglu. Od 2016 roku jest w drużynie warszawskiej kontynuującej tradycję zespołu AZS Politechniki warszawskiej, dzisiaj pod nawą Verva Warszawa Orlen Paliwa. Młody zawodnik ma już wielkie sukcesy na swoim koncie. Jest mistrzem Europy i świata kadetów z 2015 roku, mistrzem świata juniorów z 2017 roku oraz mistrzem świata seniorów z 2018 roku.  

- Zostaję w Warszawie i bardzo się z tego cieszę. Świetnie czuję się w tej drużynie, dobrze oddycha mi się warszawskim powietrzem – mówi, nie kryjąc radości, Bartosz Kwolek  

Ten sezon będzie już szóstym sezonem Bartosza w Warszawie. Z zawodnikiem klub wiąże duże nadzieje: - To właśnie na nim chcemy oprzeć drużynę w kolejnych sezonach. Wszyscy doskonale wiedzą, co ten gracz potrafi i jak wiele znaczy dla naszego klubu – skomentował Piotr Gacek, dyrektor sportowy Vervy Warszawa.  

Kwolek nie zamierza spoczywać na laurach, ma nadzieję na wielkie sukcesy ze swoją drużyną.  
- Liczę, że podczas tych kolejnych dwóch sezonach zawieszę na szyi złoty krążek i sięgnę po Puchar Polski. Marzy mi się też sukces w Lidze Mistrzów – mówi Kwolek. 

Czy marzenia się spełnią i czy uda się kolejny spektakularny sukces zespołu, który dziś jest na drugim miejscu w PlusLidze dowiemy się na pewno już niebawem.

Tomasz Chodorski
   
25 maja 2020roku
Fot. Piotr Kowal
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Liczba odwiedzin: 140537