AZS UW WILANÓW W EKSTRAKLASIE

Warszawska drużyna AZS Uniwersytet Warszawski Wilanów awansowała do ekstraklasy. 

Decyzją władz PZPN oraz za zgodą spółki Futsal Ekstraklasa warszawska drużyna awansowała do najwyższej ligi futsalu. Zakończenie rozgrywek ligi zostało ogłoszone po niewiele ponad połowie stoczonych spotkań. Decyzja taka była spowodowana ograniczeniami związanymi z koronawirusem. 

Futsal jest halową odmianą piłki nożnej. Gra wywodzi się z Ameryki Południowej. W meczu grają drużyny składające się z pięciu graczy, czterech zawodników w polu i bramkarza, który jednak może zmieniać się miejscami z piłkarzami z pola. Mecz składa się z dwóch części. 

AZS Uniwerystet Warszawski Wilanów jest obecnie jedynym reprezentantem w Ekstraklasie, do której dostał się po decyzji PZPN. 

- Nie mamy wątpliwości, że zasłużyliśmy na ten awans! Swoją postawą w całym sezonie pokazaliśmy, że byliśmy najlepszym zespołem w naszej lidze – komentuje Radek Marcinkowski, kapitan zespołu. 

Mimo rozegrania tylko 15 z 22 meczów drużyna pokazała, że na ten awans zasłużyła. W trakcie rozgrywek AZS UW Wilanów przegrał tylko jeden mecz i jeden zremisował. Pozostałe 13 meczów to zwycięstwo warszawskich akademików. Drużyna została sklasyfikowana na drugiej pozycji, ale mimo kontrowersji miejsce to dawało awans. Łącznie piłkarze strzelili swoim przeciwnikiem w tym sezonie 82 bramki, tracąc jedynie 35. 

Miejmy nadzieję, że warszawski zespół na stałe już zagości w Ekstraklasie futsalu.

Tomasz Chodorski 

27 maja 2020 roku
.
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Liczba odwiedzin: 140586