POMÓŻ TWORZYĆ ARCHIWUM ŁAZIENEK

Muzeum łazienki Królewskie rozpoczyna tworzenie społecznego archiwum Łazienek Królewskich. Zaprasza ludzi do jego współtworzenia i czeka na zdjęcia z domowych archiwów. 

Któż z nas nie lubi usiąść czasem przy stole i, pochylając głowę nad starymi fotografiami, powspominać z rodziną tych, którzy już od nas odeszli. W dobie internetu łatwo też podzielić się rodzinnymi historiami z bliskimi mieszkającymi nawet na drugiej półkuli. A teraz każdy może zostać współtwórcą społecznego archiwum Łazienek Królewskich. 

Muzeum właśnie zaprosiło nas do wspólnego tworzenia nowego działu „Fotowspomnienia, czyli Wasze Łazienki Królewskie”. Z pewnością w rodzinnych zbiorach znajdą się również zdjęcia z wizyt w królewskim parku. Naszych spacerów z rodzicami czy dziadkami. Fotografie przedstawiające łazienkowskie pałace, wille, czy wszelkie parkowe zakątki. A może trafią się i rarytasy sprzed kilkudziesięciu lat? 

Do 20 lipca tego roku, każdy może przesłać do 10 fotografii z krótkim ich opisem. W przypadku zdjęć przedstawiających osoby, konieczne jest dołączenie zgody na publikację. O ile istnieje górny limit określający czas wykonania zdjęcia (jest to rok 1995), o tyle brak takiej granicy w drugą stronę, a organizatorzy wręcz z niecierpliwością czekają, czy nie trafią się wśród nadesłanych fotografii perełki na przykład XIX-wieczne. 

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin akcji dostępny jest na stronie internetowej muzeum. 

Zdjęcia będą prezentowane w internecie, a wybrane, najciekawsze fotografie będą wykorzystane przy organizacji dużej wystawy plenerowej. 

Andrzej Papliński

31 maja 2020 roku
Fot. Andrzej Papliński
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 732175