NOWY PREZES SPORTOWY KS POLONIA WARSZAWA

Z początkiem maja na stanowisko Dyrektora Sportowego Klubu sportowego Polonia Warszawa powołany został były piłkarz klubu Piotr Kosiorowski, który jako wychowanek klubu rozegrał ponad 80 spotkań ligowych i wielkokrotnie pełnił funkcję kapitana zespołu. 

Przez wiele lat grywał także w klubach w Stargardzie Szczecińskim, Nowym Dworze Mazowieckim, Ostrowcu Świętokrzyskim, Ząbkch, Nowym Sączu i Siedlcach. 

Gregoire Nitot, Prezes Zarządu, informując o nowym dyrektorze stwierdził, że "na to odpowiedzialne stanowisko szukaliśmy osoby, która dobrze zna Polonię, ma doświadczenie jako manager i sportowiec, a także cechy przywódcze i silny charakter". 

Zadaniem Kosiorowskiego będzie wspieranie Polonii w osiąganiu jej celów strategicznych oraz wsparcie trenera Wojciecha Szymanka w tworzenia najlepszej drużyny piłkarskiej poprzez rekrutację nowych zawodników. Długofalowy plan rozwoju klubu zakłada awans do wyższej ligi co 2-3 lata i awans do Ekstraklasy w oku 2029. 

Jak powiedział sam Kosiorowski "wracam do Klubu, w którym się wychowałem, w nowej roli". Mogę obiecać jedno: będę ciężko pracował na to, żeby Polonia odzyskała dawny blask i regularnie, krok po kroku, robiła progres"
Fot. KS Polonia
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Liczba odwiedzin: 140614