NA RATUNEK KULTOWEJ KLUBOKAWIARNI

Kultowa już na rynku warszawskich klubokawiarni Retrospekcja wraz z całą gospodarką została przed miesiącem zamknięta z powodu pandemii. Teraz, to ważne na kulturalnej miejsce Warszawy miejsce, walczy o przetrwanie. 

Właścicielka Jolanta Otrębska zwróciła się z dramatycznym apelem do wielbicieli kultowego miejsca o finansowe wsparcie.
-„Niestety nadszedł czas, kiedy jestem zmuszona poprosić o wsparcie finansowe. Jest to dla mnie bardzo trudne, bo wiem, jak dużo ludzi potrzebuje pomocy. Miałam nadzieję, że dam radę, ale niestety wysokość opłat przerasta moje możliwości. Caritas Archidiecezji Warszawskiej, od którego wynajmuję lokal, udzielił niewielkiego rabatu. Przy zerowych dochodach nie będę w stanie dotrwać do końca pandemii. Jestem wojownikiem i nie mogę się poddać, dlatego proszę o pomoc” - czytamy w apelu.

Klubokawiarnia Retrospekcja powstała 10 lat temu, z inicjatywy Jolanty i Piotra Otrębskich: matki i syna zakochanych w Warszawie. Jest szczególnym miejscem na mapie miasta. To tutaj przy ulicy Bednarskiej odbywają się, cieszące się ogromnym zainteresowaniem, Varsavianistyczne Mistrzostwa Amatorów – Retroring, w których może wziąć udział każdy zainteresowany Warszawą. Mistrzostwa organizowane są wspólnie z Fundacją Warszawa1939 oraz varsavianistą Jarosławem Zielińskim. Oprócz tego klubokawiarnia jest siedzibą Polskiego Fanklubu zespołu Queen. Jedną z najciekawszych inicjatyw, na której czele stał Piotr Otrębski, było doprowadzenie do nazwania jednej z alejek nad Kanałem Piaseczyńskim imieniem Freddiego Mercury'ego, o czym rozpisywała się prasa na całym świecie. 

15 maja Retrospekcja będzie obchodzić swoje 10 urodziny i jak zapowiadają właściciele, każda, dosłownie każda osoba, która wesprze w tym trudnym czasie klubokawiarnię, może czuć się zaproszona na huczną, urodzinową imprezę. 

Zbieranie pieniędzy odbywa się za pomocą portalu: zrzutka.pl. Retrospekcji potrzebna jest każda złotówka. Pomóżmy przetrwać tej kultowej klubokawiarni. 

Magdalena Kuc

13 maja 2020 roku
Fot. Retrospekcja
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 727193