WYLAŁO SIĘ MLECZKO

Warszawska Galeria Autorska Andrzeja Mleczki została zamknięta na stałe. Tę smutną wiadomość przekazał wczoraj na portalu społecznościowym autor.  

- Kochani, chcielibyśmy poinformować, że Galeria w Warszawie, przy ul. Marszałkowskiej 140 zostaje zamknięta na stałe - czytamy na fanpejdżu firmy.  

Warszawiacy i przyjezdni, którzy dotąd bywali w tej lubianej galerii mogą teraz robić zakupy w sklepie internetowym firmy. Znajdą tam wszystkie rzeczy, które do tej pory były dostępne w warszawskim sklepie stacjonarnym. Mogą też wybrać się na wycieczkę do Krakowa, gdzie wciąż działa galeria artysty.  

Galeria w grodzie Smoka Wawelskiego powstała blisko czterdzieści lat temu, w 1982 roku. Zamierzeniem rysownika było otworzyć takie miejsce, ale na niedługi czas. Stało się jednak inaczej. Galeria spotkała się z dużą sympatią krakusów i tak już od lat jest przez nich dobrze przyjmowana.  

Po dwudziestu latach działalności krakowskiej galerii Mleczko postanowił przenieść się ze swoja sztuką częściowo do Warszawy i tu, w centrum miasta, na Marszałkowskiej otworzyć filię firmy. Warszawska galeria została osobiście zaprojektowana przez rysownika w taki sposób, aby można było w niej urządzać różnego rodzaju wydarzenia i wernisaże.  

Przechodząc ul. Marszałkowską miło było stanąć przy witrynie lub zajrzeć do środka sprawdzając, co też ciekawego mistrz satyry ma nam do przekazania. Na pewno wielu z nas będzie brakowało tego miejsca, które w tym miejscu działało od 2002 roku.  

Kolejne ważne miejsce, które dobiła epidemia.  

Tomasz Chodorski

19 czerwca 2020 rok 
Fot. Galeria Autorska Andrzeja Mleczki
Fot. Sławomir Chodorski
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 727222