OD BOGURODZICY DO GÓRECKIEGO

Dziś wieczorem Cappella Corale Varsaviana zabierze nas w świat polskiej muzyki chóralnej podczas koncertu w Kościele Zesłania Ducha Świętego na Bielanach (ul. Broniewskiego 44). Kolejny koncert odbędzie się na Ursynowie w czwartek. 

Cappella Corale Varsaviana to chór złożony z zawodowych muzyków śpiewających pod dyrekcją Romana Rewakowicza. W programie koncertu znalazły się utwory od najstarszych po współczesne. Wśród najdawniejszych, średniowiecznych i renesansowych, usłyszymy, takie jak Bogurodzica oraz kompozycje Wacława z Szamotuł i Mikołaja Gomółki. Z polskiej muzyki czasów baroku wybrano kompozycje Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego. W programie nie zabraknie też romantyzmu i Stanisława Moniuszki. Natomiast ostatnie dwa stulecia polskiej muzyki chóralnej poznamy przez muzykę Feliksa Nowowiejskiego, Juliusza Łuciuka, Henryka Mikołaja Góreckiego i Bartosza Kowalskiego. Początek tej muzycznej podróży w czasie – godzina 19.30.


Dzisiejszy koncert na Bielanach jest pierwszym z dwóch wydarzeń Cappella Corale Varsaviana. Kolejny odbędzie się w czwartek w Kościele Wniebowstąpienia Pańskiego na Stokłosach (al. KEN 101) o godzinie 19.00. Wstęp na oba koncerty jest darmowy, a wydarzenia zorganizowała Fundacja Pro Musica Viva. 

Organizatorzy przypominają o środkach bezpieczeństwa: ograniczenie miejsc dla publiczności (limit 300 osób na jedno wydarzenie). Dodatkowo na terenie obiektu obowiązywać będzie noszenie maseczek zakrywających usta i nos oraz stosowanie odpowiednich odległości przy zajmowaniu miejsc (zgodnie z obowiązującymi zasadami są to 2 metry, z zachowaniem jednego wolnego miejsca pomiędzy siedzącymi). Rzędy powinny być zajmowane naprzemiennie.

Agnieszka Kuś

23 czerwca 2020
.
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 727200