OTWARCIE KAPLICY KSIĘDZA POPIEŁUSZKI

W sobotę, w Sanktuarium Św. Stanisława Kostki na Żoliborzu zostanie otwarta kaplica z relikwiami błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. 

Uroczystość będzie miała miejsce 6 czerwca 2020 o godz. 10:00. Data nie jest wybrana przypadkowo. Odbędzie się się w 10. rocznicę beatyfikacji zamordowanego księdza. W kaplicy w kościele Św. Stanisława Kostki zostały złożone relikwie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszko. 

Kościół św. Stanisława Kotki jest szczególnym miejscem dla księdza Jerzego Popiełuszki: tu celebrował słynne msze za ojczyznę, to było miejsce jego ostatniej pracy i stąd wyruszył w swoją ostatnią drogę. W 1984 roku pochowany został na terenie przykościelnym. 

W specjalnej pancernej gablocie znajdującej się w kaplicy otwieranej w tę sobotę zostały zgromadzone przedmioty, które miał ze sobą w dniu śmierci. Możemy zobaczyć między innymi: różaniec, złoty medalik, orzełka, zdjęcie ze mszy świętej za ojczyznę, wezwanie na przesłuchanie do prokuratury, metalowy obrazek Matki Bożej z Dzieciątkiem, honorową legitymację odznaki Akcji „Burza”. 

Wystawione w gablocie w kościele Św. Stanisława Kostki są relikwie II stopnia czyli przedmioty związane z jego życiem ziemskim, którymi się posługiwał, miał z nimi bezpośredni kontakt. 

Relikwie najważniejsze I stopnia są złożone w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie – są to pozostałości ciała błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, które obecnie się znajdują w kościele górnym, a w przyszłości mają być złożone w Kaplicy Męczenników. 

Dorota Wójcik 

3 czerwca 2020 roku
Fot. sabi.sabinachyla
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 727218