DOM SPOTKAŃ Z HISTORIĄ POWRACA

Już w sobotę otwarta zostanie nowa wystawa w Domu Spotkań z Historia. Otwarcie wystawy jest jednocześnie otwarciem po siedemdziesięciodniowej przerwie samego DSH. 

To zasłużona dla krzewienia wiedzy historycznej placówka, położona bardzo dogodnie, przy Trakcie Królewskim, tuż przy hotelu Bristol. Jest znakomitą propozycją dla wszystkich spacerujących Krakowskim Przedmieściem, by zrobić przystanek, zatrzymać się, skorzystać z aktualnej oferty, odbyć podróż w czasie. Wstęp jest bezpłatny. 

Wznawiając działalność DSH zaprasza na nową wystawę fotograficzną opatrzoną tytułem „Warszawa na nowo. Fotografie reporterskie 1945-1949”. Stanowi ona podsumowanie wieloletniej pracy Anny Brzezińskiej i Katarzyny Madoń-Mitzner, kuratorek wystawy. Archiwalne zdjęcia pokazują odradzającą się z ruin stolicę. 

Dom Spotkań z Historią jest placówką, której nazwa doskonale ilustruje profil działalności. Oprócz wystaw w jej pomieszczeniach, organizowane są regularnie wystawy plenerowe, najczęściej na skwerku po drugiej stronie ulicy Karowej, tuż przy pomniku Bolesława Prusa. Inną z form działalności są prelekcje historyczne, spotkania z ludźmi, którzy współtworzyli historię Warszawy. I tak, krótko przed przerwaniem działalności na początku marca, odbył się wykład inauguracyjny z okazji roku profesora Zachwatowicza (w tym roku minęła 120 rocznica urodzin). Gośćmi tego wykładu były: córka profesora Jadwiga Zachwatowicz-Jasieńska oraz inż. arch. Maria Piechotkowa współpracująca z prof. Zachwatowiczem przy odbudowie Starego Miasta.

Warto pamiętać Dom Spotkań z Historią i odwiedzać go często, a po zwiedzaniu można ochłonąć z wrażeń w miejscowej „domowej” kawiarence. 

Franciszek Trynka

3 czerwca 2020 roku
Fot. sabi.sabinachyla
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 732195