REAKTYWACJA OPERY KRÓLEWSKIEJ

[lead] Polska Opera Królewska zaprasza do świata najsłynniejszych oper Wolfganga Amadeusza Mozarta. Arie i duety z „Wesela Figara”, „Czarodziejskiego Fletu” i „Don Giovanniego” już w sobotę w Łazienkach Królewskich. 

Koncert na żywo – z publicznością – odbędzie się w Teatrze Królewskim w Łazienkach 6 czerwca o godzinie 19. Tytuł wydarzenia wyjaśnia, jakich atrakcji się spodziewać: „Mozart da camera / Pasiecznik – Gierlach”. Znakomitym solistom: Oldze Pasiecznik i Robertowi Gierlachowi będzie towarzyszył zespół instrumentalny muzyków Orkiestry Polskiej Opery Królewskiej. W programie obok arii usłyszymy też dwa divertimenta wiedeńskiego klasyka. 

Oczywiście należy spodziewać się nowych zasad na widowni związanych z IV etapem znoszenia regulacji sanitarnych, który zostanie wprowadzony właśnie w sobotę 6 czerwca. Jedynie połowa miejsc zostanie udostępniona a te, na których będzie można usiąść będą wskazane przez obsługę. W budynku Teatru Królewskiego będzie trzeba zachować dystans, zakryć nos i usta (maseczki włóż) oraz dbać o higienę rąk. 

Bilety na koncert są już do kupienia (50 PLN, miejsca są nie numerowane). Dodatkowo, to wydarzenie muzyczne będzie transmitowane na kanale You Tube Polskiej Opery Królewskiej.

Agnieszka Kuś 

4 czerwca 2020 roku
.
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 732275