NOWY SKWER SPORTÓW MIEJSKICH!

Nowy Skwer Sportów Miejskich, czyli Taras PSW to świetnie zaprojektowana przestrzeń służąca do sportu i rekreacji w ścisłym Centrum Miasta, u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Skwer otwarto w dniu wczorajszym, 4 czerwca. 

Na Projekt pod nazwą "Skwer Aktywności Miejskich" zrealizowany z Budżetu Obywatelskiego przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, składa się skwer z ławeczkami i specjalnie zaprojektowanym zadaszeniem chroniącym przed deszczem, oraz wytrzymały, modrzewiowy taras, na którym umieszczono m.in. skatepark, trzy okrągłe boiska do panna footballu (na każdym z nich w piłkę nożną mogą grać dwie osoby), stoły do ping ponga oraz tor sprawnościowy. 

- Chcemy, by mieszkańcy mieli do dyspozycji, jak najwięcej takich miejsc do uprawiania sportów miejskich i rekreacji, zwłaszcza w bliskim sąsiedztwie zieleni – powiedziała podczas otwarcia Tarasu PSW - Justyna Glusman, Dyrektor Koordynator ds. Zrównoważonego Rozwoju i Zieleni w Urzędzie m.st. Warszawy, dodając, że po wyłonieniu operatora pobliskiego Pawilonu Warszawa, Zarząd Zieleni planuje udostępnić w budynku wypożyczalnię sprzętu sportowego i gier planszowych. 

Taras PSW nie jest pierwszym tego typu projektem zrealizowany na terenie miasta. W zeszłym roku został oddany do użytku skatepark wraz ze strefą ćwiczeń przy Moście Świętokrzyskim. 

Magdalena Kuc

5 czerwca 2020 roku
Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Liczba odwiedzin: 140541