KAJAKIEM I KANU PO WIŚLE

Letnie spływy kajakowe robią furorę wśród mieszkańców i turystów, którzy powoli się zaczynają pojawiać. Darmowa atrakcja fundowana przez urząd miasta pozwala zwiedzić Warszawę w każdy weekend z poziomu Wisły. Byliśmy tam i my! 

Od kilku tygodni Fundacja KIM promująca aktywność ruchową wśród młodzieży realizuje projekt spływów kajakowych po Wiśle. I niespodzianka, w ubiegłą niedzielę można było popływać kanu. Oczywiście wszystko pod okiem uprawnionych instruktorów. Organizatorzy byli zachwyceni frekwencją, dlatego spodziewają się, że jeszcze nie raz na spływie pojawią się te drewniane łódki. 

Wszystkie kanu zostały zrobione przez podopiecznych fundacji KIM, dlatego na jednej z nich można zobaczyć podpisy i rysunki autorów. Tak jak spływy, jest to część projektu promującego kajakarstwo turystyczne. 

Spływ rozpoczyna się przy Torwarze na cyplu Jeziorańskim od strony ulicy Zaruskiego. Najpierw jest oczywiście czas na oswojenie się ze sprzętem i ewentualne podpowiedzi instruktorów w Porcie Zaruskiego. Po wypłynięciu przez śluzę na szeroką rzekę można podziwiać piękną panoramę Warszawy – zwłaszcza teraz, kiedy możemy oddychać czystym powietrzem. 

Podczas przeprawy odwiedzamy takie miejsca jak Port Praski, kanał Żerański, betonowe Molo czy plaża Rusałka, na której jest przerwa na jedzenie i zdjęcia. Spływ kończy się na Przystani Młociny, gdzie uczestnicy otrzymują kartę Polskiego Systemu Kwalifikacji Kajakowych. 

Instruktorzy Fundacji KIM służą pomocą przez cały czas, a atmosfera wśród uczestników jest prawie rodzinna. A jeśli tego nam jeszcze za mało, możemy też wybrać się np. na Nordic walking organizowany w ramach tego samego projektu. 

Sławomir Chodorski 

9 czerwca 2020 roku
Fot. Sławomir Chodorski
Fot. Magdalena Kuc
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Liczba odwiedzin: 140520