FUTBOLOWA BANDA

Od czterech lat w Warszawie możemy podziwiać, jak trenują dzieciaki z niepełnosprawnościami ruchowymi. Ich drużyna nazywa się „Futbolowa Banda” i, jak twierdzą jej członkowie, nazwa ta idealnie do nich pasuje. Klub ma na celu znoszenie barier i to mu się rzeczywiście udaje. 

Treningi odbywają się co weekend, dlatego również w wakacje chłopcy mają okazję do rozwijania swojej pasji, jaką jest piłka nożna. Nie można zakwestionować jednego – są pełni energii w każdej chwili. Jeżdżą na turnieje i przygotowują się cały czas do kolejnych. Zajęcia są bezpłatne, ponieważ jak mówi prezes klubu, należy niwelować wszelkie bariery, także te finansowe. To idealna informacja dla wszystkich rodziców dzieci niepełnosprawnych. Trenerem Futbolowej Bandy Łukasz Kacprzak.

Stowarzyszenie AMP Futbol Polska to perfekcyjne miejsce dla każdego młodzieńca, który interesuje się piłką nożną. Kiedyś grupa była skierowana do odbiorców z konkretnymi niepełnosprawnościami. Dzisiaj do grupy może dołączyć każdy. Ich energia powinna być przykładem dla wielu. 

Idąc tropem „Futbolowej Bandy”, w Warszawie powstało już kilka innych akademii, wspierających fizyczny rozwój chłopców, którzy na co dzień mają z tym problem. 

„Bez względu na to, czy masz krótszą nogę, czy nie masz ręki, czy pchasz jakiś chodzik, masz się tu czuć dobrze i to jest chyba najwspanialsze w tym projekcie” - mówi przedstawiciel klubu. 

Sławomir Chodorski 

7 lipca 2020 roku 
Fot. Paula Duda / Amp Futbol Polska
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Liczba odwiedzin: 140590