„CHOPIN POINT”
W NOWEJ LOKALIZACJI

Agnieszka Kuś
Koncert z muzyką Chopina w jego rodzinnym mieście – dla wielu turystów odwiedzających Warszawę to wręcz największa atrakcja pobytu w naszym mieście. Nie każdemu udaje się skoordynować plany urlopu z niedzielnymi koncertami w Łazienkach, i właśnie dla nich powstał „Chopin Point”. O plany na letni sezon zapytaliśmy Barbarę Kotarbę, pomysłodawczynię i zarządzającą "Chopin Point" na warszawskim Starym Mieście. 

- Koncepcja „Chopin Point” pozostaje, jak zawsze, ta sama. Chcemy cały czas oferować wybitne wykonania Chopina na żywo, dostępne dla każdego, niemal w każdej chwili. Już od czerwca obsługujemy gości z Polski i zagranicy – uśmiecha się Barbara - a przed koncertem tradycyjnie oferowany jest poczęstunek miodem pitnym i sokiem jabłkowym. 

„Chopin Point” musiał się dostosować do sytuacji. Koncerty odbywają się tylko w weekendy (piątek i sobota) i są realizowane w trybie zasad bezpieczeństwa sanitarnego, czyli odległości między obcymi osobami na sali to 1 metr, uczestnicy są w maseczkach, sala jest dezynfekowana przed koncertem, a obsługa jest w maseczkach i rękawiczkach. Dla gości są również dostępne płyny do dezynfekcji rąk. 

W najbliższy piątek i sobotę, jak zawsze o godzinie 19, odbędą się koncerty w nowym miejscu – dodaje Barbara Kotarba, która musiała przenieść swój projekt spotkań z Chopinem bliżej placu Zamkowego, do sali Domu Literatury, na ul. Krakowskie Przedmieście 87/89. Zmianę lokalizacji wymusiły okoliczności. - Coś się kończy, coś się zaczyna. W tej sali zaczynałam ponad 4 lata temu z pierwszymi koncertami codziennymi, mam więc wrażenie, jakby dokonał się jakiś proces, jakby historia zatoczyła się kołem. Teraz gramy tylko w weekendy, bo dostosowujemy się do sytuacji epidemicznej, ale wkrótce wrócimy do codziennych koncertów. 


Agnieszka Kuś

23 lipca 2020 roku
Fot. Chopin Point
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 732283