ZIMA W MIEŚCIE JEDNAK BEDZIE

Tegoroczna, dwudziesta już, jubileuszowa edycja „Zimy w mieście” obejmie 90 placówek. Część dzieci (klasy I-IV szkół podstawowych oraz artystycznych realizujących kształcenie ogólne), będzie mogła również skorzystać z odpoczynku w formie tzw. półkolonii. 

„Tegoroczną akcję przeprowadzimy w 90 placówkach. Zajęcia będą prowadzone w 12-osobowych grupach, a wszyscy uczestnicy mogą liczyć na maksimum bezpieczeństwa” – zakomunikowała Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy. 

Zapisy na „Zimę w mieście” potrwają do 11 grudnia. Dziecko zgłaszamy za pomocą elektronicznego systemu dostępnego na stronach urzędu. Listy dzieci, które zostały zakwalifikowane, zostaną opublikowane 16 grudnia o godzinie 12. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Rodzice wnoszą jedynie opłaty za jedzenie (10 zł na dzień za dwa posiłki, w tym jeden ciepły) oraz za opiekę w placówkach, której dzienny koszt wynosi również 10 zł. Powyższe opłaty nie dotyczą uczniów zwolnionych z opłat za obiady w ciągu roku szkolnego. Szkoły biorące udział w akcji będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7 do 16 lub 17, w zależności od placówki. 

Półkolonie (klasy I-IV) będą mogły być organizowane na terenie danej szkoły lub placówki przez dyrektora, organ prowadzący lub też przez organizacje pozarządowe, np. harcerzy (w tym przypadku potrzebna jest zgoda dyrektora danej placówki). 

Zajęcia będą odbywać się w zgodzie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Program ze względu na bezpieczeństwo realizowany będzie zasadniczo na terenie szkoły lub w jej pobliżu, w miejscach, gdzie kontakt z osobami postronnymi jest ograniczony. 

Wszelkie niezbędne informacje dostępne są na stronie akcji.
Magdalena Kuc

8 grudnia 2020 roku
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 359419