PREZYDENT RABIEJ ZDYMISJONOWANY

Prezydent Rafał Trzaskowski w specjalnym oświadczeniu przekazał informację o decyzji zdymisjonowania swojego zastępcy Pawła Rabieja, który udał się na samowolny urlop: „W związku z tym, że wiceprezydent Paweł Rabiej odpowiedzialny za obszar zdrowia w Urzędzie m.st. Warszawy, w trudnej dla wszystkich sytuacji epidemicznej udał się na urlop bez mojej wiedzy i zgody, podjąłem decyzję o jego dymisji". 
Cała sprawa, mówiąc kolokwialnie, rypła się w momencie, kiedy dziennikarze „Faktów” próbowali skontaktować się z wiceprezydentem telefonicznie. Po kilku nieudanych próbach (początkowo telefon był zajęty), włączała się automatyczna sekretarka w języku angielskim i greckim. Paweł Rabiej wysłał do nich SMS, w którym oświadczył, że zgodnie z zaleceniami swojego lekarza odbywa rekonwalescencję po infekcji Covid – 19. Zaznaczył również, że zdalnie uczestniczy we wszystkich kluczowych spotkaniach dotyczących sytuacji zdrowotnej w stolicy. Niedługo po tym na Twitterze ukazało się oświadczenie, w którym wiceprezydent przeprasza za zaistniałą sytuację: „Przepraszam za zaistniałą sytuację. Nie miałem świadomości, że mój wniosek o wolne dni na rehabilitację po przejściu COVID-19 nie został w ub. tyg. zatwierdzony. To był mój błąd w systemie wniosków. W związku z tym będę jutro w pracy". 

Jak poinformowała rzeczniczka stołecznego ratusza - Karolina Gałecka, prezydent nie miał żadnych sygnałów od swojego zastępcy, że ten zamierza wyjechać na urlop. Do Biura Kadr i Szkoleń m.st. Warszawy nie wpłynął żaden wniosek. 

Zgodnie z decyzją prezydenta, zadania Pawła Rabieja przejęła wiceprezydent Renata Kazanowska. 

Magdalena Kuc 

4 października 2020 roku
.
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 352786