NOWE WŁADZE WARSZAWY

Podczas dzisiejszej konferencji w Ratuszu, Rafał Trzaskowski przestawił nowych członków zarządu miasta. 

Do zespołu dołączyły nowe osoby: wiceprezydent Aldona Machnowska-Góra oraz dyrektor-koordynator Karolina Zdrodowska. „Tak się składa, że 22 listopada minie dokładnie dwa lata kadencji zarządu, przed nami jeszcze trzy lata, czas na zmiany. Przed nami bardzo trudny okres, dlatego, że jesteśmy w środku pandemii, skupiamy się przede wszystkim na walce z korona wirusem, jak również na tym, co będzie potem, a do tego potrzebny jest silny zespół” - powiedział Rafał Trzaskowski podczas dzisiejszej konferencji, dodając, że budżet miasta jest w trudnej sytuacji ze względu na decyzje obecnego rządu.

Wiceprezydent Aldona Machnowska-Góra będzie odpowiadać za politykę społeczną i szeroko rozumianą politykę mieszkaniową. Nadal będzie kierować pracami Biura Marketingu i Biura Kultury. 

W swoim przemówieniu zaprezentowała program podległych jej biur. Obecnie w swojej pracy zamierza skupić się na niesieniu pomocy osobom najbardziej zagrożonym pandemią, tj. seniorom oraz osobom w kryzysie bezdomności. Pracować będzie, m.in. nad wyrównywaniem szans oraz walczyć o tzw. spójność społeczną (m.in. zwalczanie wykluczenia społecznego i ubóstwa), tak by „nikt nie został za przysłowiową burtą”. Wiceprezydent wspomniała również o nowej polityce kulturalnej i nowym, niedawno przyjętym dokumencie określającym główne kierunki polityki miasta w tym zakresie. 

Karolina Zdrodowska (dotychczasowa radna Ursynowa), obejmie funkcję zarządzającej biurem ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego. Kierować będzie Centrum Komunikacji Społecznej oraz Biurem Rozwoju Gospodarczego. Odpowiedzialna będzie za kontakty z przedsiębiorcami, jak również za konsultacje społeczne. Podczas spotkania Zdrodowska zwróciła uwagę na trudny czas związany z pandemią i obiecała, że dołoży wszelkich starań, by przyjść z pomocą przedsiębiorcom. Wspomniała również o wolontariacie, jaki prowadzony jest z ramienia miasta i wolontariuszach niosących pomoc wszystkim będącym w potrzebie.
Magdalena Kuc
Fot. Sabina Chyla

18 listopada 2020 roku
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 352926