LODOWISKA ZAMKNIĘTE – A GDZIE NA ŁYŻWY...

Niestety, w tym roku miejskich lodowisk i ślizgawek w zasadzie nie będzie. Ratusz zdecydował, że prawie wszystkie, poza jednym, pozostaną zamknięte. Nadal ważą się losy Toru Łyżwiarskiego „Stegny”. 

W tym roku warszawiacy nie będą mogli skorzystać z miejskich lodowisk. Taką decyzję podjął stołeczny ratusz: „W związku z sytuacją epidemiczną, jako miasto podjęliśmy decyzję, że ze względów sanitarnych w tym roku lodowiska i ślizgawki w Warszawie będą zamknięte ” — powiedziała rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka, dodając, że wprawdzie nie ma szczegółowych, rządowych regulacji w tej materii, niemniej jednak miasto nie jest w stanie zapobiec gromadzeniu się ludzi po otwarciu stołecznych lodowisk. „Jeżeli otworzylibyśmy lodowiska, nie jesteśmy w stanie rozproszyć tych osób, bo nie mamy jak, a gdyby doszłoby do zakażenia, to nie bylibyśmy w stanie zlokalizować tych osób” – dodała rzeczniczka ratusza. 

Cały czas ważą się losy Toru Łyżwiarskiego „Stegny”. W najbliższym czasie Ratusz zadecyduje, czy na taflę będą mogły wejść osoby indywidualne. Tor cały czas jest czynny, ale trenować na nim mogą wyłącznie sportowcy oraz członkowie sportowych klubów. 

Jedynym w 100% dostępnym lodowiskiem w stolicy, będzie obiekt OSiR-u zlokalizowany przy ul. Łabiszyńskiej na Targówku. Lodowisko otwarte będzie w reżimie sanitarnym, tak zadecydował jego dyrektor Jacek Pużuk. Jedna osoba będzie miała do dyspozycji 10 metrów kwadratowych, innymi słowy na tafli lodowiska jednocześnie będzie mogło przebywać 60 osób, w całym obiekcie 80. Dodatkowo, w okresie do 23 grudnia, na jego terenie będzie można skorzystać z darmowych konsultacji z trenerem łyżwiarstwa. 

Dla amatorów sportów zimowych została przeznaczona Górka Szczęśliwicka, z której mogą korzystać zarówno osoby indywidualne, jak i kluby sportowe. Na górce obowiązuje reżim sanitarny.
Magdalena Kuc

4 grudnia 2020 roku
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 359217