FOTOREPORTAŻ: OKĘCIE BLIŻEJ BOGA...

Turystyka powoli się budzi się z letargu spowodowanego pandemią. Chociaż ciągle trwamy w niepewności, to chęć ruszenia w świat jest silniejsza. Widać to szczególnie na lotnisku. 

Parkingi przylotniskowe zapełniają się. Autobusy miejskie dojeżdżające do lotniska nie są już takie puste, jak to miało miejsce w ostatnim roku. Labirynty prowadzące do stanowisk odprawy wypełniły się znowu pasażerami i ich bagażami. Tablice przylotów i odlotów przyciągają uwagę zmieniającymi się informacjami. Momentami tworzą się kolejki do kontroli bezpieczeństwa!

Jeszcze obowiązują maseczki, jeszcze trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo odprawa trwa trochę dłużej niż przed pandemią. Nie wszystkie stanowiska wyposażone są w czytniki kodów QR, więc lepiej mieć również papierową wersję! Jeszcze trzeba brać pod uwagę niespodzianki w postaci nagłych zmian w przepisach. Jeszcze trzeba uwzględnić możliwość kwarantanny! Ale to nie stanowi przeszkody dla tych wszystkich zdeterminowanych turystów i podróżników. 

Okęcie tętni życiem. 

Ale jest na lotnisku też takie miejsce, gdzie na chwilę można schronić się przed tym całym odlotowo-przylotowym zgiełkiem. To miejsce, gdzie osoby źle znoszące takie podróże mogą zatopić się w swoich myślach. Potrzebujący mogą się pomodlić. To lotniskowa kaplica. Jest to miejsce dla wyznawców różnych religii. Dla niewierzących też. 

Ktoś z Was był w kaplicy na lotnisku Chopina? Jeśli jeszcze nie, to warto tam zajrzeć przy następnej wizycie na Okęciu.
Zdjęcia: Sabina Chyla
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 352969