OPERATOR VETURILO BANKRUTEM

Polski odział niemieckiej firmy Nextbike, zarządzający siecią rowerów miejskich Veturilo, wystąpił o rozpoczęcie postępowania układowego oraz o ogłoszenie upadłości. Działalność ma być na razie prowadzona normalnie. 

Jak podkreślają władze spółki, decyzja o rozpoczęciu postępowania układowego spowodowana jest m.in. decyzją rządu, związaną z zakazem wypożyczania rowerów miejskich w okresie od dnia 5 kwietnia do 5 maja br. 

„Zarząd Nextbike Polska, po przeanalizowaniu obecnej sytuacji finansowej spółki, w tym skutków COVID-19 na prowadzoną przez spółkę działalność, zidentyfikował powstanie stanu zagrożenia niewypłacalnością spółki, a następnie złożył wnioski o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego oraz o ogłoszenie upadłości w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie” -ogłosiły władze spółki, jednocześnie podkreślając, że postępowanie ma na celu dojście do porozumienia z wierzycielami w celu ustalenia nowych terminów spłat zobowiązań, co w przyszłości zaowocuje kontynuowaniem działalności.

Magdalena Kuc

19 maja 2020 roku
Fot. Arkadiusz Żołnierczyk
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 354840