SERCE MIASTA W ZAGŁĘBIU KLUBOWYM

Fundacja Serce Miasta otworzyła punkt wsparcia dla osób w potrzebie, w tym osób ubogich i bezdomnych. Siedzibą akcji stało się zagłębie klubowe na Pradze. 

- Codziennie pracuje tutaj wiele osób do późnych godzin nocnych, a tutaj stoją ludzie, którzy potrzebują pomocy — mówi Lusia Żagałkowicz z fundacji — Serce Miasta, które wprowadziło się do nieczynnego zagłębia klubowego przy ulicy 11 listopada, po to, by na czas pandemii wspierać osoby w potrzebie, bezdomnych, biednych i chorych. Ubierają, karmią, przeprowadzają podstawowe zabiegi medyczne. 
- Na razie nie mamy prądu i wody, ale i tak jest nieźle, biorąc pod uwagę, że większość organizacji rządowych jest nieczynna ze względu na epidemię. Ci ludzie by bez nas nie przetrwali, czasami w kolejce stoi 100 osób – dodaje aktywistka. 

Fundacja Serce Miasta działa na Pradze od marca. Lokal, który stał się bazą akcji, dostali od miasta. Zanim zdążyli go wyremontować nastała pandemia. Mimo tego postanowili działać. Początkowo rozdawali kanapki, płyn dezynfekujący, maseczki. Z czasem przychodziło coraz więcej ludzi, zwłaszcza dotkniętych kryzysem bezdomności. Zanim się obejrzeli, wydawali posiłki dla kilkudziesięciu osób. W miejscu działa również lodówka przeznaczona na pożywienie, które potrzebującym może zostawić każdy z nas. 

Codziennie z pomocy Fundacji Serce Miasta korzysta od 150 do 250 potrzebujących. 

Fundacja cały czas przyjmuje dary, m.in. ubrania, a zwłaszcza buty, których ciągle brakuje. Podwórko przy 11 Listopada 22 czynne jest od 10.00 do 16.00. Pomóc może każdy, przynosząc będące w dobrym stanie, a nie używane już rzeczy.  

Magdalena Kuc

22 maja 2020 roku
Fot. Fundacja Serce Miasta
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 352938