TRZASKOWSKI SADZI JABŁONIE

Rafał Trzaskowski zasadził pamiątkowe jabłonie z okazji 30-lecia obchodów wyborów samorządowych. Uroczystość z udziałem m.in. burmistrzów Wołomina, Mińska Mazowieckiego i Podkowy Leśnej, odbyła się na Polach Mokotowskich, u zbiegu ulic Wawelskiej i alei Niepodległości. 

Sadzenie drzewek jest częścią świętowania pierwszych po II Wojnie Światowej wolnych wyborów, których celem było ustanowienie niezależnych samorządów terytorialnych. 

– To z samorządów w dużej mierze wyrosła demokratyczna, europejska Polska. Owoce tej wieloletniej pracy i dynamicznego rozwoju widzimy na każdym kroku – w naszych wsiach, miasteczkach, miastach. Tak jak „Solidarność” przez wielkie „S” przyczyniła się do zbudowania samorządnej Polski po roku 1989, tak nasza współczesna, nowa solidarność, może nam pomóc w dźwignięciu się z obecnego kryzysu, związanego z koronawirusem – powiedział prezydent. 

Z okazji 30-lecia stołeczny ratusz wraz z innymi samorządami, zamierzał zorganizować pikniki, wystawy, debaty i koncerty, niestety epidemia pokrzyżowała te plany. Formuła obchodów ze względu na sytuację, musiała zostać zmieniona. Wszelkie informacje na ten temat, będą się sukcesywnie ukazywać na stronie Urzędu Miasta. 

– W maju chcieliśmy wspólnie cieszyć się z sukcesów minionych trzech dekad, ale też rozmawiać o wyzwaniach na przyszłość i o tym, jak stawić im czoła. Niestety, sytuacja - związana z panującą epidemią - wymusiła przeformułowanie obchodów. Jednak niezależnie, gdzie jesteśmy, pamiętamy, jak ważne jest społeczeństwo obywatelskie i samorządność – powiedział Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej. 

Pierwsze po II Wojnie Światowej wolne wybory samorządowe odbyły się w dniu 27 maja 1990 r.

Magdalena Kuc

21 maja 2020 roku
Fot. materiały prasowe
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 352812