STWÓRZMY MURAL LEŚMIANOWI!

Namalujmy wspólnie mural Leśmianowi. Możemy to zrobić dzięki inicjatywie Muzeum Historii Żydów Polskich – Polin. Leśmian jest jednym z największych polskich poetów, który jednak nie został w Warszawie należycie upamiętniony. 

Muzeum zaprasza młodzież w wieku od 14 do 17 lat do wzięcia udziału w bezpłatnych, kreatywnych warsztatach, których celem jest namalowanie muralu poświęconego poecie Bolesławowi Leśmianowi. Zgłaszać można się do 8.06 br., wypełniając formularz umieszczony na stronie Muzeum. 

Warsztaty podzielone są na dwie części. Pierwsza, on-line, podczas której uczestnicy dowiedzą się m.in. o technikach wykorzystywanych przy tworzeniu murali, odbędzie się od 1 do 3 czerwca, natomiast spotkanie plenerowe, podczas którego kursanci pod okiem doświadczonych artystów, Adama Wielasa i Łukasza Prokopa, będą tworzyć zaprojektowany przez siebie mural, odbędzie się w dniach od 4 do 6 sierpnia. 

Zajęcia praktyczne odbędą się na tyłach Polinu, na Łące Leśmiana, gdzie od 2016 roku Muzeum organizuje spotkania z artystami, pisarzami i aktorami. Nazwa Łąka Leśmiana nawiązuje do wiersza tego poety pod tytułem „Łąka”.

Adam Wielas jest absolwentem Wydziału Grafiki ASP w Warszawie. Wraz ze Stowarzyszeniem Stacja Muranów, stworzył murale poświęcone m.in. Ludwikowi Zamenhoffowi i Bohdanowi Lachertowi. 

Łukasz Prokop jest współzałożycielem i wiceprezesem Stowarzyszenia Stacja Muranów, społecznikiem i członkiem wielu organizacji pozarządowych. To dzięki jego inicjatywie powstają jedne z najciekawszych murali Warszawy, np. mural poświęcony Davidowi Bowie.  
Magdalena Kuc

27 maja 2020 roku
na licencji Creative Commons, Fot. SemperFit
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 352987