NOWY „BAZAR MIEJSKI”

Na Żoliborzu, przy kultowym Domu Handlowym „Merkury”, w pawilonie przy ulicy Słowackiego 12, w sobotę rusza kolejny „Bazar Miejski”. Miłośnicy idei zero waste i wtórnego obiegu rzeczy znajdą tutaj niejeden skarb dla siebie. 

Zasady, na jakich funkcjonuje Bazar są bardzo proste: daj drugie życie nieużywanym rzeczom, sprzedaj albo kup. I tak np. każdy kto chce się pozbyć ubrań, bibelotów, książek, kosmetyków, a nawet narzędzi, wynajmuje za pomocą internetowej strony Bazaru regały, na których będzie mógł zaprezentować potencjalnym nabywcom swoje towary. Potem trzeba tylko dostarczyć rzeczy do sklepu i obserwować ich los na bazarowej stronie. Obiekty dostarczane do sklepu nie podlegają sztywnej selekcji. Obok markowych ciuchów Sandry Kpodonu i torebek Tommy’ego Hilfigera, wiszą wielgachne bluzy i marynarskie torby nieznanej proweniencji. 

Jak podkreśla założyciel i właściciel „Bazaru Miejskiego” – Tomasz Gałkowski, pomysł na biznes narodził się z zamiłowania do idei zero waste i gospodarki cyrkularnej, która w świadomych społeczeństwach zyskuje coraz więcej zwolenników. 

Pierwszy Bazar powstał na ulicy Oleandrów i bardzo szybko zyskał uznanie warszawiaków. Regały zapełniały się w iście błyskawicznym tempie, stąd pomysł na otwarcie filii na Żoliborzu, który słynie z różnego rodzaju oddolnych inicjatyw mieszkańców. 

I na koniec prawdziwa rewelacja. Żoliborski Bazar Miejski będzie miał swoje ambasadorki. W sklepie swoje regały będą miały znane z Instagrama: artystka Weronika Wysocka, twórczyni kampanii reklamowych Joanna Jezierska i influenserka Natalia Kusiak.

Magdalena Kuc  

27 maja 2020 roku
.
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 352863