ZATRZYMANY Z "FANTAMI"

Ursynowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 30 lat podejrzanych o włamania na tereny budowy oraz kradzieże kilkunastu sztuk różnego rodzaju elektronarzędzi budowlanych. Wpadli podczas kontroli drogowej. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i wobec obu sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztów. Grożą im kary do 10 lat więzienia.  

Kryminalni zajmujący się sprawą serii kradzieży z terenów budowy ustalili, że sprawcy poruszają się najprawdopodobniej volkswagenem polo. Informacja została przekazana do wszystkich ursynowskich funkcjonariuszy.  

Kiedy policjanci zauważyli na skrzyżowaniu u zbiegu ulic Rosoła i Nowoursynowskiej typowane auto postanowili zatrzymać ich do kontroli. Wówczas kierujący nagle, dynamicznie ruszył i przyspieszając, oddalał się w stronę ulicy Rosoła. Policjanci podjęli pościg za podejrzanym samochodem, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Po kilkuset metrach pojazd wjechał na rondo i objeżdżał je kilkukrotnie, nie chcąc zjechać. W rezultacie policjanci zmusili ich do zatrzymania. Kierowca oraz siedzący obok niego pasażer zjechali na pobliską zatokę autobusową.  

W trakcie legitymowania 24-letni pasażer okazał dokumenty policjantom. Natomiast siedzący za kierownicę mężczyzna, w sposób nie do końca spójny podawał swoje dane, co mogło wskazywać na wprowadzanie funkcjonariuszy w błąd. Policjanci uprzedzili mężczyznę o konsekwencjach prawnych takiego postępowania, a następnie przeszli do przeszukania pojazdu, w którym znaleźli dużą ilość sprzętu budowlanego w postaci agregatu, wiertarek, szlifierek kątowych, wkrętarek, mierników elektronicznych, młotów udarowych i innych elektronarzędzi. Mężczyźni chcieli wmówić kryminalnym, że to narzędzia pochodzące z ich firmy, które wykorzystują do działalności budowlanej. Nie potrafili jednak w sposób jasny i rzeczowy wytłumaczyć, gdzie mają swoją firmę, w którym miejscu wykonują obecnie pracę. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że przedmioty mogą pochodzić z przestępstwa, funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt i przewieźli go do komisariatu policji celem dalszej weryfikacji. W trakcie sprawdzania okazało się, że jedna ze szlifierek figuruje jako utracona w wyniku włamania.  

Ponadto, jak się okazało, 30-latek kierujący pojazdem podawał dane swojego młodszego brata, bowiem chciał uniknąć odpowiedzialności za inne przestępstwo, ma też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do połowy sierpnia br.  

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Na wniosek policjantów i prokuratory sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt. Grozi im kara do 10 lat więzienia.  

Osoby, które rozpoznają swój sprzęt na zdjęciach lub też mogły w ostatnim czasie utracić elektronarzędzia budowlane w wyniku przestępstwa, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji Warszawa Ursynów osobiście przy ul. Janowskiego 7 lub pod nr. telefonu 47 72 319 78 - czynny całą dobę.    

Marek Grabowski

28 maja 2020 roku
.
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 352778