GDZIE JEST MOJ TATA?

Tata strażak. Kiedy walczył z ogniem zawaliła się na niego ściana budynku. Kamil miał 8 lat i nie do końca rozumiał, co się stało. Na Pradze otwarto ważną wystawę społeczną.

Nie dla wszystkich dzieci Dzień Matki czy Dzień Ojca jest świętem radosnym. Przy ulicy Kłopotowskiego, na ogrodzeniu Szkoły Podstawowej nr 395 pojawiła się przejmująca wystawa. Fundacja Dorastaj z Nami zaprezentowała zdjęcia swoich podopiecznych. Z mamą. Z tatą. Z rodzicami, których już nie ma. Zniknęli ze świata własnych dzieci, wykonując swoje zawodowe obowiązki. Ratowali innych, poświęcając własne życie. Myślą przewodnią wystawy jest zdanie skierowane do każdego z nas, członka naszego społeczeństwa, czytelnika prasy i internetowego portalu, telewidza i radiosłuchacza, do nas wszystkich, którzy łykamy codzienne wiadomości, aby za chwilę o nich zapomnieć. „Dla ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata”. 

Fundacja Dorastaj z Nami powstała w roku 2010. Jej zadaniem jest pomoc rodzinom funkcjonariuszy, którzy zginęli na służbie. Pomoc psychologiczna, bez której często trudno się obyć, a w jaki sposób opłacić konsultacje z jednej pensji. Pomoc finansowa – oferowany jest duży wachlarz stypendiów dla dzieci. Są one objęte opieką przez cały okres nauki, nawet do 25 roku życia. Pomoc w nauce na co dzień, na przykład przez organizowanie korepetycji. Starszym podopiecznym fundacja stara się pomagać w zdobywaniu pracy, w odbywaniu szkoleń i staży zawodowych. Wszystko to jest oczywiście możliwe tylko dzięki zaangażowaniu i hojności społeczeństwa oraz firm współpracujących. 

Dlatego właśnie powstała ta wystawa. Aby pokazać, że są wśród nas ludzie, którym świat się zawalił w ciągu jednej chwili, bowiem ich bliscy poświęcili swoje życie ratowaniu innych.

Ci, którzy nie dotrą na warszawską Pragę, mogą zobaczyć wystawę w sposób wirtualny na stronie internetowej fundacji, gdzie zdjęciom towarzyszą również wspomnienia o tych, którzy odeszli. Andrzej Papliński
31 maja 2020 roku
Fot. Tomasz Chodorski
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 352955