RAFAU, ODDAJ SCHRONISKO

Wolontariusze związani ze schroniskiem dla bezdomnych psów i kotów na paluchu spotkali się dziś przed południem przed Ratuszem. W południe zaczął się protest wzywający do otwarcia dla wolontariuszy schronisk. 

Ok. 20 osób w maseczkach i jednorazowych rękawiczkach z zachowaniem przepisowej odległości protestowało przeciwko braku decyzji w sprawie otwarcia schroniska na Paluchu. 

- Psy się męczą, nie chodzą na spacery i nie potrafią zrozumieć co się znów stało, czemu kolejny raz spotyka ich jeszcze gorszy los” - mówi jedna z protestujących osób. Pani Ania regularnie odwiedzała Paluch, wychodziła z psami na spacer, teraz niestety nie ma takiej mozliwości. 

„Jestem głosem milczących psów i kotów warszawiaków”, „Rafau, oddaj schronisko”, czy „nie pozwólcie na naszą samotność”, takie m.in. hasła można było przeczytać na transparentach trzymanych w rękach protestujących. 

Przypominamy, Paluch został zamknięty dnia 25 marca w związku z pandemią Covid-19. Ze względów bezpieczeństwa pracownicy zostali podzieleni na trzy, niezależne od siebie grupy. Pracując w systemie zmianowym, zapewniają opiekę lekarską, behavioralną oraz dostarczają żywność bez mała 200 psom i 100 kotom. Niestety wraz z rozwojem pandemii, ze względu na restrykcyjne przepisy czworonożni podopieczni stołecznej placówki zostali odcięci od grupy 300 wolontariuszy przygotowujących ich do adopcji. Jak podkreślają społecznicy, brak bieżącej pracy socjalizacyjnej ze zwierzętami znacząco obniża ich szanse adopcyjne. 

Ratusz obiecał, że schronisko będzie stopniowo otwierane. Prawdopodobnie już 15 maja na teren placówki zostaną wpuszczeni pierwsi wolontariusze. 

Magdalena Kuc
12 maja 2020 roku
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 354713