TNĄ LAS LINDEGO

Rusza wycinka drzew w Lasku Lindego na Starych Bielanach. Działania prowadzone w lesie zaniepokoiły mieszkających obok ludzi. 

- Pewnie sprzedadzą teren deweloperom i powstanie tu nowy apartamentowiec. Bielany stały się modne i przyjeżdża tu dużo młodych ludzi podejmujących prace w mieście – spekuluje starszy pan spacerujący z psem po lesie. 

Jak zapewniają jednak Lasy Miejskie, eksterminacji zostaną poddane wyłącznie drzewa zamierające i obumarłe, swoją bliskością mogące zagrozić życiu i zdrowiu warszawiaków poruszających się po leśnych ścieżkach. Zaplanowana wycinka bez mała 50 drzew została poprzedzona wnikliwą kontrolą, w wyniku której nie stwierdzono występowania na przeznaczonych do usunięcia drzewach gniazd ptaków oraz dziupli. 

Po to by przeciwdziałać niszczeniu bioróżnorodności występującej na tym terenie część wyciętych drzew nie zostanie wywieziona z Lasku Lindego, ale zostanie na miejscu. Gałęzie przy pomocy specjalnych maszyn zostaną rozdrobnione, wzbogacając poszycie. 

Prace rozpoczęły się 12 maja i mają się zakończyć w ciągu 3 dni, tj. do 14 maja W związku z prowadzonymi pracami lasek w pewnych częściach może być niedostępny dla mieszkańców. 

Lasek Lindego to enklawa zieleni otoczona ulicami Lindego i Marymoncka. Na jego terenie znajdują się ścieżki spacerowe oraz trzy place zabaw dla dzieci. 

Magdalena Kuc

12 maja 2020 roku
.
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 354809