KRONIKA KRYMINALNA

JAKO ŁAPÓWKĘ CHCIAŁ TANKOWAĆ RADIOWÓZ

Policjanci z Rembertowa zatrzymali 28-letniego kierowcę Suzuki. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli. Uciekając przed radiowozem spowodował kolizję a jazdę zakończył w rowie. W chwili zatrzymania miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zaproponował mundurowym łapówkę a nawet chciał zatankować radiowóz po to, by policjanci mogli zawieźć go do domu, gdzie miał dać im 5 tysięcy złotych. 28-latek usłyszał już zarzuty. 

Funkcjonariusze z Rembertowa zwrócili uwagę na kierującego Suzuki, którego sposób prowadzenia nasuwał podejrzenie, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. 

Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali polecenie do zatrzymania, jednak mężczyzna siedzący za kierownicą zlekceważył sygnał i przyspieszył. Policjanci podjęli pościg. Suzuki pędziło ulicami prowadzącymi w kierunku Wesołej. W pewnym momencie kierowca suzuki nie zapanował nad samochodem i spowodował kolizję z Toyotą, a sam zakończył swoją jazdę w rowie. Został przez funkcjonariuszy zatrzymany. 

Od 28-latka wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu. Badanie wykazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany mężczyzna zaproponował policjantom łapówkę w kwocie 5 tysięcy złotych. Pieniędzy nie miał przy sobie, ale zaproponował, ze zatankuje radiowóz, aby funkcjonariusze odwieźli go do domu, gdzie wypłaci im obiecane pieniądze. 28-latek trafił do policyjnej celi. 

Śledczy z komisariatu przy ulicy Plutonowych skompletowali materiał dowodowy. W prokuraturze mężczyzna usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złożenia propozycji przyjęcia korzyści majątkowej. Prokurator wystąpi do sądu o wymierzenie kary 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Marek Grabowski

16 czerwca 2020 roku
Fot. Komisariat Rzeczny Policji
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 352876