PRASKA TĘŻNIA DZIAŁA

Tężnia przy placu Hallera wznawia swoją działalność. Ucieszy to zapewne okolicznych mieszkańców, którzy, od momentu jej powstania, chętnie przysiadali na ławeczkach, wdychając solankowe opary. 

Działanie tężni zainaugurował radny i jej pomysłodawca - Kamil Ciepieńko, apelując o zachowanie dystansu społecznego podczas solankowych inhalacji. 

Tężnia na placu Hallera powstała trzy lata temu. Projekt finansowany był z budżetu obywatelskiego. Solanka, spływająca po konstrukcji z drewna i gałęzi tarniny, została sprowadzona specjalnie z Ciechocinka. 

Pomysłodawcą tężni był , jak już wspomnieliśmy, radny ze stowarzyszenia „Kocham Pragę”- Kamil Ciepieńko, który uzasadniając konieczność powstania takiego miejsca, zwracał szczególną uwagę na prozdrowotne właściwości tego typu inhalacji. 

- Solanka, rozbijając się o poszczególne gałązki, wytwarza mikroklimat, który pomaga m.in. w profilaktyce górnych dróg oddechowych, zapaleniu zatok, nadciśnieniu, alergii i w przypadku ogólnego wyczerpania. Przebywanie w podobnym miejscu ma pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. W wielu przypadkach korzystanie z tężni jest wręcz wskazane” - uzasadniał radny.   

Miejsce pod budowę tężni nie zostało wybrane przypadkowo. W niedużej od niej odległości znajduje się ujęcie wody oligoceńskiej, mała siłownia plenerowa oraz ośrodek zdrowia. Niedawno w jej okolicy powstał partlet, czyli mini park. 

Mamy nadzieję, że wszystkie te inwestycje przyczynią się do ożywienia tej części Warszawy. 

Magdalena Kuc 

17 czerwca 2020 roku
Fot. sabi.sabinachyla
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 352773