PARK ZACHODNI – HIT CZY KIT?

Budowa jednej z  najbardziej pechowych inwestycji Warszawy zmierza ku końcowi.   

Władze dzielnicy Ochota poinformowały o dacie otwarcia Parku Zachodniego. Warszawiacy będą mogli cieszyć się nowym miejscem już w lipcu, pod warunkiem, że “wszystko pójdzie dobrze”. Postanowiliśmy z bliska przyjrzeć się całej sprawie i zajrzeliśmy na teren budowy przez..... dziurę w płocie, który szczelnie otacza inwestycję z każdej strony.  

Widok wywołał lekką konsternację. Zdaje się, że sprawy nie wyglądają zbyt dobrze.   

Park Zachodni to inwestycja dzielnicy Warszawa Ochota. Zlokalizowany vis a vis dworca autobusowego i kolejowego Warszawa Zachodnia, zajmuje obszar  ograniczony ulicami: Bitwy Warszawskiej 1920,  Alejami Jerozolimskimi, Kopińską i Szczęśliwicką. Urząd planował, że Warszawiacy będą cieszyć się parkiem od 2016 roku. Niestety,  perturbacje z pierwotnym inwestorem, który zbankrutował, doprowadziły do opóźnień w realizacji  projektu.   

Jeśli uda się wszystko pomyślnie doprowadzić do końca, mieszkańcy będą cieszyć się m.in. z  fontanny, placu zabaw, boiska, siłowni plenerowej. Teren obsadzono nowymi nasadzeniami.  Planowane jest wykonanie bezpiecznej dla dzieci nawierzchni.  

Ze złych wiadomości, nawet jeśli władzom uda się otworzyć park w lipcu, niestety na jego terenie nie będzie obiecanej kawiarni. Budynek zaprojektowany przez pierwotnego inwestora już stoi, lecz  nie spełnia norm. Sprawę kawiarni będzie badać prokuratura, do której sam urząd złożył zawiadomienie o prawdopodobieństwie popełnienia przestępstwa.     

Magdalena Kuc   

20 czerwca 2020 roku 
Fot. / film: MaSzt
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 352813