NA POMOC RUSAŁCE

Kultowy bar mleczny Rusałka, przy Floriańskiej 14, znowu otwiera swoje podwoje, co zapewne ucieszy amatorów najlepszej zupy jarzynowej w mieście. 

Niestety, przestój spowodowany pandemią, nie wpłynął pozytywnie na finanse baru, w związku z czym bar zmaga się z problemami. Menu zostało bardzo mocno ograniczone, m.in. nie będzie można zjeść przepysznego chłodnika i botwinki. 

Rusałka  to jeden z najstarszych istniejących barów mlecznych prawobrzeżnej Warszawy. Nieprzerwanie od ponad 40 lat serwuje przepyszne leniwe, kopytka i kotlety mielone oraz zupę jarzynową, która zyskała uznanie nie tylko w oczach warszawiaków, ale i turystów tak licznie odwiedzających nasze miasto. Znaczenie ma również klimat tego miejsca. Rusałka mieści się w niedużym pawilonie przy „Florianie”. Na stolikach cerata przykryta szkłem, klimat rodem z PRL – u. Niewyszukane miejsce przyciąga turystów chcących poczuć „tamte czasy”. 

Bar do tej pory nie miał żadnych problemów finansowych, nie korzystał również z żadnych dotacji. Dopiero czas związany z epidemią podkopał jego funkcjonowanie. Możemy pomóc, odwiedzając to miejsce i kupując przepyszne serwowane przez panie kucharki potrawy. 

Rusałka czynna jest każdego dnia, w godzinach od 9.00 do 17.00. 

W barze obowiązują obostrzenia związane z pandemią. Zastosowano między innymi dwumetrowy odstęp między stolikami. Można również zamawiać jedzenie na wynos. 

Gorąco zachęcamy do odwiedzin.

Magdalena Kuc

2 czerwca 2020 roku
Fot. sabi.sabinachyla
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 352934