KONKURS NA PRZESTRZEŃ EDUKACYJNĄ

Ratusz rozdał nagrody w dorocznym konkursie na najlepszą przestrzeń edukacyjną w Warszawie.

W tegorocznej edycji pt. :„Najlepsze szkolne i przedszkolne przestrzenie uczenia się”, wzięło udział 21 placówek. Jury przyznało pięć równorzędnych nagród oraz osiem wyróżnień. Wśród laureatów znalazło się przedszkole 143 „Mali Odkrywcy”, znajdujące się przy ulicy Kickiego 5, które przez Kapitułę Konkursu zostało docenione za „przygotowanie inspirujących warunków do odkrywania i działania oraz stworzenie nieograniczonych możliwości sensorycznego poznawania świata”, oraz szkoła podstawowa nr 234 im. Juliana Tuwima, przy ulicy Esperanto 5. W tym przypadku nagroda została przyznana za „zmodernizowanie sali muzycznej i przekształcenie jej w wymarzoną przestrzeń, sprzyjającą spotkaniom i pracy zespołowej uczniów”. 

Konkurs „Najlepsze szkolne i przedszkolne przestrzenie uczenia się” organizowany jest od sześciu lat. Jego zadaniem jest promocja najlepiej zaprojektowanych, pod każdym względem, placówek edukacyjnych. 

- Architektura przestrzeni jest dla naszych placówek bardzo ważna. W dotychczasowych pięciu edycjach nagrodzono 26 i wyróżniono 30 placówek. Do tegorocznej przystąpiło 21. Serdecznie gratuluję wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym. Planujemy już podniesienie rangi tego konkursu do nagrody Prezydenta m.st. Warszawy – powiedziała Renata Kaznowska, zastępca prezydenta Warszawy. 

Magdalena Kuc 

25 czerwca 2020 roku  
.
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 352818