KOLEJKI PRZED LOKALAMI WYBORCZYMI

Od rana z całej Warszawy docierają informacje o kolejkach do lokali wyborczych. Przyczyna wydaje się oczywista: obostrzenia związane z koronawirusem.  

- Mieszkam tu od trzydziestu lat i nigdy nie było tu takiej kolejki - mówi pan Andrzej stojący przed szkołą na Ursynowie. - Tuż obok jest drugi punkt w szkole i tam jest jeszcze gorzej, kolejka ciągnie się przez całe boisko - dodaje. 

Okazuje się, że nie tylko obostrzenia epidemiczne są tego przyczyną. Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza: do godz. 12. frekwencja w całym kraju jest prawie dwukrotnie wyższa niż w poprzednich wyborach, zarówno prezydenckich, jak i ostatnich parlamentarnych. Jak oświadczył przewodniczący komisji jest to rekordowa frekwencja spośród wyborów ostatnich lat. W pierwszej turze w wyborach prezydenckich w 2015 roku frekwencja do godziny 12.00 wyniosła niespełna 15 procent. 

Dodatkowo Warszawa ma najwyższą frekwencje spośród dużych miast. W stolicy do południa zagłosowało 29,59 %. W stolicy największa frekwencja jest na Ursynowie 34,51 %, najniższa natomiast na Pradze-Północ 26,11%. 

Idziemy na rekord frekwencyjny.

Tomasz Chodorski

28 czerwca 2020 roku 
Fot. Marta
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 352917