ZNAMY WYNIKI WYBORÓW NA REKTORA SGGW

W Pałacu Rektorskim SGGW na Ursynowie obyło się uroczyste ogłoszenie wyników wyborów rektorskich na kadencję 2020/2024.

Uroczystość poprzedziła krótka przemowa, podczas której przedstawiono kandydatów na stanowisko rektora. Pierwszym z nich była prof. dr. hab. Wanda Olech – Piasecka, Dziekan Wydziału Nauk o Zwierzętach, drugim prof. dr. hab. Michał Jerzy Zasada, Prorektor ds. współpracy międzynarodowej. Podsumowano również wyniki wyborów które odbyły się dnia 30 czerwca. Zgodnie z nimi zwyciężył prof. Zasada pokonując prof. Olech – Piasecką wynikiem 146: 46. Dodajmy, że oddano 192 ważne głosy na 192 osoby uprawnione do głosowania.

Nowy Rektor – prof. Michał Jerzy Zasada, wybrany na kadencję 2020/2024 jest absolwentem macierzystej uczelni, którą ukończył w 1993 roku na Wydziale Leśnym. Doktoryzował się pięć lat później. Jego specjalnością stały się dendrometria i nauka o produkcyjności lasu. W 2014 został uhonorowany tytułem profesora nauk leśnych. W trakcie swojej kariery naukowej współpracował z ośrodkami badawczymi zagranicą, m.in. z University of Georgia.

Od 2010 do chwili obecnej zajmował stanowisko prof. nadzwyczajnego w Samodzielnym Zakładzie Dendrometrii i Nauk o Produkcyjności Lasu na SGGW. A także stanowisko prorektora ds. współpracy międzynarodowej. Jest autorem szeregu publikacji z zakresu leśnictwa.

Magdalena Kuc
30 czerwca 2020 roku
.
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 352892