BUDUJĄ DMUCHANE CENTRUM NAUKI KOPERNIK

Placówka wzbogaci się o nowe skrzydło o nazwie Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego. 

W środku znajdą się laboratoria, sale spotkań oraz sale warsztatowe. Nowe skrzydło będzie wyróżniać się nietypową, dmuchaną fasadą. Wykonawcą jest firma Unibep. Koszt inwestycji to 65 mln. Złotych. 

- Nowe skrzydło Kopernika powstanie od strony ul. Zajęczej i zjazdu z mostu Świętokrzyskiego, na miejscu obecnego parkingu i części parku Odkrywców. Będzie mieć charakterystyczną elewację z nadmuchiwanej membrany w białym kolorze. Po zmroku będzie się mogła optycznie zmieniać przez podświetlanie w różnych kolorach – informuje Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy. W Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego znajdą się pracownie biologiczne, chemiczne, fizyczne oraz specjalna przestrzeń, w której naukowcy przy pomocy najnowszej technologii, m.in. VR, będą prowadzić badania nad procesem uczenia się. 

- Chcemy przygotować młodych ludzi do życia w świecie rewolucji technologicznej — powiedział Robert Firmhofer dyrektor Centrum Nauki Kopernik. 

Projekt autorstwa pracowni architektonicznej Heinle, Wischer und Partner przewiduje również utworzenie zielonego dachu z panelami fotowoltaicznymi oraz zbiornika retencyjnego. Nowe skrzydło będzie miało cztery kondygnacje, z czego jedna będzie pod ziemią. Prace mają ruszyć w tym miesiącu, a ich zakończenie przewidywane jest na koniec 2021 roku. 

Magdalena Kuc 

8 lipca 2020 roku 
.
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 352947