„OGRÓD NA SKARPIE” ZAMIAST TESCO

W miejscu Tesco na Kabatach powstanie otwarta dla wszystkich jedna z najlepiej zaprojektowanych mikrodzielnic Warszawy. 

Koncepcję zagospodarowania prawie 4,5 ha działki, na której obecnie stoi blaszany pawilon Tesco przygotowały dwie pracownie architektoniczne: „MOFO architekci” oraz WWAA. Ta ostatnia pracownia znana jest ze świetnych realizacji m.in. na terenie Soho Factory. Ich dziełem jest kubistyczny czarno – żółty apartamentowiec Rebel One. Inwestorem jest Echo Investment, deweloper znany z takich realizacji, jak np. Browary Warszawskie czy Galeria Młociny. 

Mikrodzielnica „Ogród na skarpie” będzie charakteryzowała się niewysoką, kameralną zabudową. Ważnym elementem projektu jest zieleń. Inwestor zaplanował ogród, który w sposób naturalny ma łączyć się z pobliskim lasem Kabackim. Vis à vis budynków przy ulicy Zaruby, na filarach, zostanie wybudowany apartamentowiec. Reszta terenu ma zostać podniesiona. Kompleks będzie wyposażony w część handlowo – usługową, gastronomiczną i rekreacyjną. Nieduże budynki handlowe, biurowe, restauracyjki i kafejki mają stać w otoczeniu zieleni na terenie, który będzie dostępny dla wszystkich. Innymi słowy, deweloper nie zamierza odgradzać inwestycji od okolicznych budynków i tych, którzy je zamieszkują. Na skrzyżowaniu ulic: KEN i Wąwozowej ma powstać plac Kabacki, z fontannami i restauracyjkami, będący naturalnym miejscem spotkań okolicznych mieszkańców. 

„Echo” opracowało koncepcję, która w dużej mierze uwzględnia życzenia ursynowian, nie godzących się na wybudowanie na tym terenie galerii handlowej. Przypominamy, że z takim pomysłem wystąpiła firma Tesco, do której przez lata należał hipermarket przy Wąwozowej i KEN. Koncepcja opracowana przez inwestora uwzględnia możliwość wprowadzenia zmian w projekty przygotowane przez obie pracownie architektoniczne. W środę odbyły się pierwsze konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania przestrzennego działki przy KEN i ulicy Wąwozowej. 

Magdalena Kuc 

28 września 2020 roku
materiały prasowe inwestora
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 352898