Warszawscy policjanci z bielańskiej komendy dokonali aresztowania 22-letniego mężczyzny, który jest podejrzewany o posiadanie znacznej ilości substancji odurzających. Mężczyzna miał przechowywać narkotyki w swoim mieszkaniu oraz dokonywać ich dystrybucji za pośrednictwem komunikatorów internetowych. W czasie przeszukania funkcjonariusze znaleźli nie tylko środki odurzające, ale także znaczne sumy pieniędzy, co uruchomiło postępowanie prokuratorskie oraz sądowe.
Akcja policji została zainicjowana po uzyskaniu informacji dotyczącej mężczyzny, o którym były podejrzenia o posiadanie substancji zabronionych. Kryminalni z Referatu do Walki z Przestępczością Narkotykową postanowili zweryfikować te doniesienia, co doprowadziło do zatrzymania mężczyzny w jego miejscu zamieszkania. Po wylegitymowaniu, przeszukanie mieszkania ujawniło różnego rodzaju narkotyki, w tym marihuanę, MDMA oraz psylocynę, a także waporyzatory i gotówkę w wysokości przekraczającej 132 tysiące złotych.
Sąd, na podstawie zebranych dowodów oraz wniosku złożonego przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Żoliborz, zdecydował o nałożeniu tymczasowego aresztu na oskarżonego na okres trzech miesięcy. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policja nadal prowadzi działania mające na celu rozpoznanie ewentualnych dalszych powiązań związanych z tą sprawą oraz skali przestępczości narkotykowej w rejonie.
Źródło: Policja Warszawa
Oceń: Aresztowanie 22-latka za posiadanie znacznej ilości narkotyków w Warszawie
Zobacz Także



