W Grodzisku Mazowieckim miała miejsce niezwykle dramatyczna sytuacja, w której załoga dzielnicowych interweniowała w celu ratowania życia 20-letniego mężczyzny. Policjanci, reagując na wezwanie, niezwłocznie przystąpili do działań ratunkowych. Dzięki ich sprawnej akcji oraz współpracy z ratownikami medycznymi, młody mężczyzna odzyskał oddech i został przewieziony do szpitala.
Do zdarzenia doszło na jednej z ulic Grodziska Mazowieckiego, gdzie dyżurny jednostki wysłał dzielnicowych do interwencji. Policjanci, mł.asp. Patrycja Ziejewska i mł.asp. Łukasz Skrzypiec, dotarli na miejsce i potwierdzili, że mężczyzna stracił przytomność na oczach swoich znajomych. W obliczu tak dramatycznej sytuacji, funkcjonariusze nie tylko udzielili mu pomocy przedmedycznej, ale również wezwali pogotowie ratunkowe.
Policjanci zachowali zimną krew, ułożyli poszkodowanego w bezpiecznej pozycji i monitorowali jego stan zdrowia. Gdy 20-latek przestał oddychać, niezwłocznie rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową, którą prowadzili aż do przybycia ratowników medycznych. Po wykonaniu niezbędnych czynności ratunkowych, młody mężczyzna zaczął oddychać, co było ogromnym ulgą nie tylko dla policjantów, ale także dla świadków zdarzenia. Po dalszych badaniach, pacjent został przewieziony do szpitala, a dzielnicowi wrócili do swoich codziennych obowiązków, wiedząc, że ich działania miały istotny wpływ na życie drugiego człowieka.
Źródło: Policja Warszawa
Oceń: Grodziscy dzielnicowi w akcji ratunkowej ratują życie młodego mężczyzny
Zobacz Także


