FILHARMONIE ZAMKNIĘTO ZANIM OTWATO

Filharmonia Narodowa w Warszawie została zamknięta tuż przed inauguracyjnym koncertem po długiej przerwie związanej z ograniczeniami wprowadzonymi w związku z epidemią, 

Inauguracyjny koncert miał się odbyć w najbliższy piątek 12 czerwca. Po 13 tygodniach muzycy Filharmonii Narodowej mieli wrócić na Salę Koncertową i wykonać pierwszy po przerwie publiczny występ! Na czerwiec, przy zastosowaniu specjalnych warunków sanitarnych, zaplanowano 6 koncertów. Miały to być na razie koncerty bez publiczności na żywo, a wykonania jedynie transmitowane on line. 

Plany były zacne. W piątek mieliśmy wysłuchać Adagietto z V Symfonii Mahlera, Serenady G-dur na orkiestrę smyczkową op. 2 Karłowicza i Serenady E-dur na orkiestrę smyczkową op. 22 Dvořáka. 

Niestety, dziś dotarł do nas komunikat o odwołaniu koncertu. Filharmonia opublikowała na swojej stronie i mediach społecznościowych smutną informację: " Z przykrością informujemy, że w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem u jednego z artystów Filharmonii Narodowej jesteśmy zmuszeni odwołać zaplanowane w najbliższym czasie koncerty on-line Orkiestry i Chóru Filharmonii Narodowej w dniach 12, 13, 19, 20 i 28 czerwca". 

Podobnie jak muzycy filharmonii "Bardzo żałujemy, że mimo optymistycznych zapowiedzi o powrocie do gry – niestety, w najbliższym czasie nie będzie to możliwe". 

Tomasz Chodorski

11 czerwca 2020 roku
.
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 732295