HISTORIA ŚWIATA W SKRÓCONEJ WERSJI

Przedstawieniem "Historia Świata w skróconej wersji" Teatr Scena Współczesna powrócił do świata żywych. Goście zostali przywitani kieliszkiem wina, co było bardzo sympatyczne. Spektakl odbywał się w zmienionych warunkach tj. na świeżym powietrzu na patio teatru, w pełnym reżimie sanitarnym, co nie przeszkadzało wiedzom świetnie się bawić. 

Na scenie rekwizyty. Przede wszystkim mobilne wieszaki, a na nich sterty ubrań, jak w jakiejś wielkiej i zabałaganionej garderobie. Po bokach patio dwa nieduże telebimy, a na nich data końca świata, który według przepowiedni Majów ma nastąpić 21 grudnia 2020 roku. Na scenie trzech panów: Jarosław Domin, Łukasz Matecki, Bartek Głogowski, którzy w związku z nieuniknionym grudniowym wydarzeniem postanowili zabrać widzów w niebanalną i pełną humoru wędrówkę przez epoki, począwszy od najdawniejszych, a skończywszy na XXI wieku, czyli na czasach nam współczesnych. Umiejętnie żonglując rekwizytami, wcielali się w kluczowe postaci historii ludności. Kogóż tam nie było? Był Kolumb, bez którego nie byłoby McDonald'sa, Napoleon, Stalin, Hitler. Pojawili się nawet kosmici w związku z kosmiczną ekspansją człowieka. Nie zabrakło polskich akcentów. Na scenie ciekawy dialog prowadzili Maria Skłodowska - Curie i Albert Einstein, a parodia Trylogii Henryka Sienkiewicza, grana najpierw po polsku, a potem po angielsku, niemiecku i rosyjski, doprowadziła publiczność do łez. 

Trzy tysiące lat historii świata przedstawione w niespełna dwie godziny. Świetnie zagrany i wyreżyserowany, pełen humoru interaktywny spektakl, podczas którego nie sposób się nudzić. Szczerze polecamy. 

Magdalena Kuc 

12 lipca 2020 roku 
HISTORIA SWIATA W SKRÓCONEJ WERSJI

Scenariusz i reżyseria: Włodzimierz Kaczkowski 
Teksty piosenek: Krzysztof Kosowski 
Muzyka: Janusz Grudziński 
Obsada: Jarosław Domin, Łukasz Matecki, Bartek Głogowski 

Data premiery: 9 czerwca 2012 rok.

Teatr Scena Współczesna
ul. Belwederska 20/22
Fot. 
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 727242