KWIAT JABŁONI NA PROMIE 

Sławomir Chodorski
W ramach spotkań muzycznych z cyklu „PROM na otwartych wodach” na scenie 4 sierpnia zagrali Jacek i Kasia Sienkiewicz, czyli rodzeństwo tworzące zespół „Kwiat Jabłoni”. Po „Pol’and’rock Festival” podbili polską scenę muzyczną i jednocześnie zdobyli „Złotego Bączka”. W tym roku zagrali na „Najpiękniejszej Domówce Świata”, a świeżo po niej odwiedzili Saską Kępę. 

Spotkanie połączone z koncertem poprowadził Paweł Sztompke. Goście nie byli tu po raz pierwszy. W 2014 r. odwiedzili PROM jako „Hollow Quartet”, czyli zespół, w którym aktualnie grali. W windzie tego budynku nagrywali jeden ze swoich pierwszych teledysków. 

Oprócz utworów ze swojej debiutanckiej płyty zagrali również „Huśtawki” Jacka Kleyffa oraz „Kwiat Jabłoni” autorstwa „Elektrycznych Gitar”, a przede wszystkim Kuby Sienkiewicza, który jest ojcem Jacka i Kasi. Na koncercie nie zabrakło też hitu duetu, czyli „Dziś późno pójdę spać”. 

W rozmowach pomiędzy utworami opowiadali o inspiracjach amerykańskim zespołem, podobieństwie do „The Dumplings”, komponowaniu pod prysznicem, muzyce country i swoim udziale w programie „Must Be The Music”. Całość spotkania można obejrzeć w internecie. 

„Kwiat Jabłoni” rozpoczął swoją działalność w marcu 2018 roku, a już na początku roku następnego zespół wydał pierwszą płytę „Niemożliwe”. Album stał się niezwykle popularny i znalazł się na siódmym miejscu na liście sprzedaży. Tym samym utwory duetu zaczęły zdobywać listy przebojów. W listopadzie 2019 roku ukazała się druga płyta zespołu, tym razem jest to zapis koncertu na najpiękniejszym festiwalu „Live Pol’and’Rock Festival 2019”. 

Zespół tworzy rodzeństwo Jacek Sienkiewicz grający na mandolinie, bandżoli oraz instrumentach elektronicznych oraz Kasia Sienkiewicz grająca na fortepianie lub pianinie elektrycznym. Część wokalna wykonywana jest przez nich oboje. 

Grupa jest jednym z najbardziej aktywnych obecnie zespołów. W okresie, gdy koncerty w całej Polsce odbywają się w ilościach szczątkowych, kalendarz koncertowy „Kwiatu Jabłoni” na bieżący miesiąc jest zapełniony w 50%, co jest na prawdę dobrym wynikiem.


6 sierpnia 2020 roku 

.
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 727301