FOTOREPORTAŻ: WIANKI NA POWITANIE LATA

Wiosna w tym roku była krótka i kapryśna. I chyba wiele osób pożegnało ją bez żalu. Z radością i nadzieją przywitano lato. 

Od godzin południowych przy Parku Fontann u podnóża Nowego Miasta wszyscy chętni mogli zajrzeć do wioski słowiańskiej. Członkowie grup rekonstrukcyjnych opowiadali o tym, jak żyło się przed wiekami. Można było ulepić pod okiem fachowca dzbanek z gliny. Okazuje się, że wcale nie jest to łatwe. Brak szybkich efektów pracy nie zniechęcał jednak kolejnych chętnych. 

W innym miejscy można było uwić swój własny wianek! I to okazało się najciekawsze dla wielu przybyłych do parku. Dla dorosłych to „przypominajka” czasów dawno minionych, dla młodych zupełnie nowe doświadczenie. Dla jednych i drugich wspaniała zabawa. Czasami indywidualna, czasami grupowa. Tworzyli wszyscy a niektórzy odważyli się zaprezentować swoje dzieła w konkursie na najpiękniejszy wianek. Nie tylko płeć piękna prezentowała swoje prace. Uczestników konkursu było 50-ciu. Pięciu najwyżej ocenionych przez szacowne Jury zostało nagrodzonych udziałem w rejsie statkiem „Dar Mazowsza”, na którym oczekiwał na przybyłych ogromny wianek. Po godzinie 17. statek wypłynął z przystani przy ulicy Boleść. Chwilę później wianek został puszczony na wodę. Tym symbolicznym gestem przywitaliśmy lato. 

W wielu miejscach miasta sobotni wieczór wypełniony był koncertami, warsztatami i spotkaniami pod wspólnym tytułem „Powitanie lata”.
Sabina Chyla
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 352984