SADZONKI ZA ELEKTROŚMIECI

W sobotę wymienisz elektrośmieci i stare ubrania na sadzonki roślin. Rusza akcja Ekopoukładani. Odbędzie się ona równocześnie w 6 dzielnicach Warszawy: na Pradze Południe i Targówku, w Wilanowie, na Ursynowie i Białołęce. Na zainteresowanych czekają sadzonki kwiatów, krzewów i drzew owocowych. Oprócz tego, sadzonki będzie można otrzymać na placu Defilad za ubrania i obuwie. 

Akcja Ekopoukładani będzie miała miejsce w sobotę, 20 czerwca. Rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do 14. Z uwagi na panującą epidemię obsługiwani będą tylko uczestnicy akcji w maseczkach. Sadzonki rozdawane będą do wyczerpania zapasów.

Każda osoba, która zdecyduje się na przyniesienie elektrośmieci, będzie mogła wymienić je na specjalne kupony, dzięki którym będzie można odebrać wybrane roślinki. I tak np. za przyniesienie małego sprzętu np. suszarka, mikser otrzyma się 1 kupon, za sprzęt średni typu mikrofalówka, telewizor, odkurzacz, komputer - 2 kupony, a za duży jak np. lodówka – 3. Kupony nie będą przyznawane za kable. Pprzynosić również baterie. Za każde 20 baterii przygotowano 1 kupon. 

Jeśli chodzi o ubrania i obuwie, to za każde 5 kg oddający otrzyma 1 kupon. Organizatorzy proszą o przynoszenie ubrań w dobrym stanie, czystych i niezmechaconych. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc dla seniorów. Akcję na pl. Defilad organizuje portal „ubrania do oddania”. Można przynieść wszelką odzież damską, męską i dziecięcą, oraz różnego rodzaju akcesoria i obuwie. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie 7 kuponów.

Otrzymane kupony będzie można wymienić na rośliny według konkretnych zasad. Za jeden kupon możemy uzyskać sadzonkę starca, werbena rabatowej lub begonia semperflorens. Dostępne będą też sadzonki krzewów owocowych. Rośliny w tej grupie będą oznaczone kolorem zielonym. Gdy będziemy mieli dwa kupony to uda nam się wynieść sadzonkę z grupy oznaczonej kolorem pomarańczowym. Wśród tych roślin będziemy mieli do wyboru  gazanię, niecierpek, wallerianę oraz irezynę. Za dwa kupony będziemy mogli uzyskać także sadzonki krzewów ozdobnych i drzewek owocowych, takich jak czereśnia ptasia, jarząb, jabłoń, grusza, bez czarny i bez koralowy. Natomiast jeżeli zbierzemy trzy kupony, to możemy otrzymać złocienia, heliotropa, surfinii lub kufei. Ta grupa oznaczona będzie kolorem żółtym.

Akcja Ekopoukładani skupia się na promocji proekologicznych, wspierających środowisko naturalne działań związanych z odpowiedzialnym gospodarowaniem zasobami Ziemi. 

Magdalena Kuc 

18 czerwca 2020 roku
.
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 354848