ROZBUDOWA SZPITALA BIELAŃSKIEGO

Prezydent Rafał Trzaskowski podpisał umowę na rozbudowę Szpitala Bielańskiego. 

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mieszkańcy Warszawy będą cieszyć się z nowego pięciokondygnacyjnego skrzydła już w 2023 roku. W budynku o powierzchni 10 tys. m2 znajdzie się m.in. nowoczesny blok operacyjny. Dziesięć sal wchodzących w skład bloku będzie wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Oprócz tego na bloku będą funkcjonować bardzo dobrze zaprojektowane sale pooperacyjne. Nowe skrzydło będzie mieścić również przychodnię psychiatryczną wraz z oddziałami, oddziały intensywnej terapii, rehabilitacji oraz laboratorium. 

Projekt modernizacji i rozbudowy Szpitala Bielańskiego im. Księdza Jerzego Popiełuszki został stworzony z udziałem personelu medycznego placówki i uwzględnia realne potrzeby oraz oczekiwania zarówno pacjentów, jak i służb medycznych – powiedziała Ewa Malinowska – Grupińska, przewodnicząca Rady m.st. Warszawy. 

Rozbudowa szpitala w całości finansowana z budżetu miasta ma kosztować 196 mln złotych. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o. (lider) i Ed. Zueblin A.G. Jedną z ciekawostek jest fakt, że nowe skrzydło powstanie na podstawie projektu w całości realizowanego w technologii cyfrowego modelu 3D, zgodnie z zasadami BIM – Building Information Modeling. Jak podkreślił Wojciech Trojanowski, członek zarządu firmy Strabag „ten innowacyjny sposób projektowania, realizowania i zarządzania inwestycją umożliwia na każdym etapie budowy dostęp do cyfrowego modelu 3D obiektu oraz platformy komunikacyjnej, co pozwala na zarządzanie pracami projektowymi, realizacyjnymi i prowadzenie dokumentacji”. 

Magdalena Kuc 

26 czerwca 2020 roku   
Fot. Franciszek Trynka
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 352853