WYPADEK AWIONETKI NA BEMOWIE

O godz. 12.30 straż pożarna otrzymała informacje o wypadku awionetki na Bemowie. Zgłoszenie dokonał jeden ze świadków zdarzenia. Samolot spadł z wysokości ok. 150 m. 

Samolot wystartował z lotniska na Bemowie, poczym zaczął opadać. Awionetka spadła na las. Straż nie mogła początkowo zlokalizować miejsca katastrofy, podawane przez świadków miejsca okazały się nietrafione. Dopiero po przeszukaniu pieszo lasu, po ok. 40 minutach udało się dotrzeć do poszkodowanych. Jak mówią policjanci, którzy również włączyli się do akcji, było to łagodne lądowanie na drzewach. W wypadku ucierpiało 5 osób. Na szczęście nikt nie zginął.  

Na miejscu działają cztery zespoły ratunkowe. Jeden z poszkodowanych w stanie ciężkim został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala na Szaserów. W przypadku tej osoby jest podejrzenie uszkodzenia kręgosłupa. Pozostali poszkodowani są w stanie niezagrażającym życiu. Zostaną oni przetransportowani karetkami do szpitali, prawdopodobnie wszyscy trafią do Szpitala Bielańskiego.

Tomasz Chodorski

28 czerwca 2020 roku 
.
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 352874