WODA ZALAŁA WARSZAWĘ

Gwałtowne ulewy przechodzą nad Warszawą. Woda zalewa miasto, m.in. zlana jest stacja metro Ratusz Arsenał. 

W wielu miejscach doszło do podtopień. Dramatyczna sytuacja jest na Wisłostradzie, przy Klubie sportowym „Spójnia Warszawa”. Prawy pas, przy skręcie w stronę Żoliborza jest całkowicie zalany, samochody nie są w stanie wykonywać podstawowych manewrów. Poziom wody sięga tam 50 cm. Na całej trasie w obydwie strony utworzyły się już gigantyczne korki. Radzimy omijać ten obszar.  

Zalany jest plac Trzech Krzyży i drogi dojazdowe na Powiśle oraz na lotnisko. Tragiczna sytuacja na osiedlu Ruda na Bielanach, gdzie woda utworzyła obszerne rozlewiska. We wszystkich dzielnicach tworzą się gigantyczne "jeziora". 

- Do tej pory otrzymaliśmy około 300 zgłoszeń - informuje kpt. Wojciech Kapczyński ze stołecznej straży pożarnej. Stan ten aktualny jest na godz. 17.30, na razie nic nie zwiastuje poprawy sytuacji. 

Najbardziej ucierpiały dzielnice: Mokotów, Bielany Żoliborz, Wola i Śródmieście. 

- Na bieżąco usuwamy skutki ulewy, która przeszła przez Warszawę! Prawie 40 ekip pogotowia MPWiK udrażnia studzienki kanalizacyjne i reaguje na zgłoszenia mieszkańców. Dodatkowe ekipy są już w drodze. Pomimo rekordowo intensywnych opadów deszczu, studzienki kanalizacyjne systematycznie odprowadzają wodę opadową. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem 994 - informuje Ratusz. 

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało komunikat ostrzegający przed ulewami z gwałtownym, dochodzącym do 100 km/h, wiatrem. Dramatyczna sytuacja ma trwać całą noc. 

 Magdalena Kuc 

29 czerwca 2020 roku 
Fot. Dorota Wójcik
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 352936