PIERWSZE LICEUM NA ZIELONEJ BIAŁOŁĘCE

We wrześniu br. rozpocznie swoją działność pierwsze na Zielonej Białołęce Liceum Ogólnokształcące. Placówka z trzema profilowanymi oddziałami: humanistycznym, biologiczno-chemicznym oraz matematyczno-informatyczno-geograficznym, będzie mieścić się w zaadaptowanym budynku Szkoły Podstawowej przy ulicy Ostródzkiej. Podstawowka, przeniesiona zostanie w całości do nowowybudowanego budynku na ul. Warzelniczej.

W Liceum obowiązkowym do nauki językiem obcym będzie język angielski. Drugim językiem, który będzie można wybrać, zapisując się do szkoły, będzie język niemiecki lub hiszpański. 

Kadra pedagogiczna rekrutuje się z nauczycieli warszawskich liceów, pracowników uczelni wyższych oraz nauczycieli dwujęzycznego gimnazjum nr 164, które trzykrotnie zostało odznaczone Honorowym Wyróżnieniem Prezydenta m. st. Warszawy za innowacyjne nauczanie. 

Szkoła dysponuje dużymi, wyposażonymi w tablice multimedialne salami i może się pochwalić bogatym zapleczem sportowym. Na jej terenie została zaprojektowana hala z trzeba boiskami i bieżnią tartanową. Już teraz placówka dysponuje dużym zewnętrznym boiskiem. Budynek został wyposażony w windę, bibliotekę, stołówkę i patio.

Magdlaena Kuc

4 czerwca 2020 roku
Fot. Tomasz Chodorski
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 352992